kasza jaglana ze szpinakiem

W dzisiejszych czasach skupiamy się na tym, co jemy – wybieramy towary coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także wypatruje się wymienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje całkiem odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one równie wiele produktów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je znacznie lepiej. Doskonałym przykładem wyśmienitego towary jest kasza jaglana, jaka dawno temu gościła na stołach wybitnie w szeregu przypadków a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z gruszkami

Na szczęście coraz więcej osób ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest bardzo łatwa – kasza jaglana to absolutnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej niż sztampową, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu jakkolwiek jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są w rzeczywistości fajne. Czemu niemniej jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezmiernie dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny artykuł czy też trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj dobrym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie jedynie, dostarcza bo także witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a także wiele idealnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To świetny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza nadzwyczaj odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, skutkiem tego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.